جمعه، 16 خرداد 1399
En | 
عملیات اجرایی پل گرگر شوشتر به ملاثانی آغاز شد

عملیات اجرایی پل گرگر شوشتر به ملاثانی آغاز شد

تاریخ انتشار: 1399/02/21|   بازدید: 50 |  print

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان از آغاز عملیات اجرایی ساخت پل گرگر شوشتر به سمت ملاثانی در شهرستان باوی خبر داد.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، رضا رضایی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پل با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال آغاز شده است، گفت: اعتبارات مربوط به ساخت و اجرای این پروژه از منابع ملی تامین شده است.‌‌

وی زمان اجرای این پروژه را 18 ماه عنوان کرده و افزود: طول پل گرگر شوشتر به سمت ملاثانی 100 متر خواهد بود که با احداث آن محور بندقیر به سمت ملاثانی چهاربانده می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان تصریح کرد: بهره برداری از این پروژه، کاهش حوادث جاده ای و افزایش ضریب ایمنی در مسیر شوشتر به شهرستان باوی را در پی خواهد داشت.

رضایی افزود: با اجرای این پروژه امکان دسترسی و جابجایی محصولات کشاورزی استان به بازارهای هدف و مصرف میسر می شود.

وی با اشاره به اینکه پل فعلی بندقیر به عنوان یک باند و پل جدیدالاحداث گرگر به عنوان یک باند دیگر مورد استفاده قرار خواهد گرفت، افزود: اجرای این پروژه در کاهش مصرف سوخت و کاهش زمان سفر جاده ای نیز موثر خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان به سیلاب سال گذشته استان خوزستان اشاره کرد و گفت: به همین دلیل جاده اهواز به اندیمشک مسدود شد و تنها مسیر خروجی استان به سمت شمال خوزستان و مرکز کشور، جاده اهواز به ملاثانی بود.

وی خاطرنشان کرد: ساخت پل گرگر شوشتر به ملاثانی در پدافندغیرعامل شهرستان اهواز تاثیرگذار است.

به دلیل چهار بانده نبودن این مسیر و وجود تنها یک دهنه پل، در ایام سیلاب فروردین سال 98، تردد در این جاده با مشکلات ترافیکی بسیار زیادی همراه بود.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد