08 اسفند 1398
En | 
۲۰۱ پروژه راهسازی به طول یک هزار و 580 کیلومتر در خوزستان درحال اجراست

۲۰۱ پروژه راهسازی به طول یک هزار و 580 کیلومتر در خوزستان درحال اجراست

تاریخ انتشار: 1398/11/15|   بازدید: 83 |  print

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: ۲۰۱ راهسازی به طول یک هزار و 580 کیلومتر در خوزستان با حدود یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حال اجراست.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، رضا رضایی، اظهار کرد: خوزستان با دارا بودن ۲ هزار و ۷۸۰ کیلومتر راه اصلی ۱۰ درصد راه‌های اصلی کشور را داراست و در رتبه اول از لحاظ راه اصلی قرار دارد.

وی ادامه داد: استان با برخورداری از یک هزار و ۳۰۶ کیلومتر راه فرعی رتبه یازدهم راه‌های فرعی را در کشور به خود اختصاص داده است.

رضایی تصریح کرد: از لحاظ آزادراه نیز با دارا بودن 135 کیلومتر آزادراه در رتبه هشتم کشور قرار دارد.

وی افزود: سالانه حدود ۳۸ میلیون تن کالا به دلیل ظرفیت صنعتی و بنادر در جاده‌های خوزستان جابه‌جا می‌شود که رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است؛ همچنین با جابه‌جایی ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سال رتبه ششم جابه‌جایی مسافر را دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به وجود بدهی در بخش راهسازی در خوزستان، عنوان کرد: بخشی از بدهی‌ها پرداخت شده است و امسال منابع بیشتری نسبت به سال‌های گذشته پیش‌بینی شده است که اکنون ۲۰۱ پروژه در خوزستان با حدود یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان قرارداد منعقد شده و در حال اجراست.

رضایی اضافه کرد: ازاین تعداد 19پروژه به طول 351 کیلومتر و با اعتباری افزون بر 800 میلیارد تومان توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در خوزستان در حال احداث می باشد.

وی ادامه داد: در استان خوزستان 83 پروژه راه اصلی به طول 451 کیلومتر با 633 میلیارد تومان اعتبار در حال اجراست.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به اهمیت توسعه راههای روستایی نیز گفت: 780 کیلومتر راه روستایی در قالب99 پروژه  با اعتباری افزون بر 290 میلیارد تومان در استان در حال احداث است.

وی گفت: اگر منابع موردنظر به طور کامل اختصاص پیدا کند بسیاری از مشکلات راه‌ها برطرف می‌شود اما به

دلیل تامین نشدن تمام اعتبارات برخی پروژه‌ها با مشکل مواجه می‌شوند.

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد