| 05 آذر 1399
En | 
معاون وزیر راه و شهرسازی؛  کار بهسازی شهر بهبهان بدون آسیب به بافت تاریخی انجام می شود

 معاون وزیر راه و شهرسازی؛ کار بهسازی شهر بهبهان بدون آسیب به بافت تاریخی انجام می شود

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر راه و شهرسازی حفظ بافت تاریخی بهبهان را به عنوان یک ضرورت جدی خواند و گفت: در عین حال بهسازی و تقویت بافت شهری این منطقه نیز بر اساس یک برنامه‌ریزی جدی در وزارت راه و شهرسازی دنبال می شود.
چهارشنبه، 23 مهر 1399 | امتیاز: Article Rating

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، مهران کفاش با اشاره به سفر یک روزه خود به شهرستان بهبهان ، بیان داشت: در این سفر به همراه دیگر معاونت های مرتبط با موضوعات و مشکلات مطرح شده از بهبهان بازدید شد.

وی ادامه داد: مجموعه مسئولان وزارت این وزارتخانه از نزدیک درجریان مطالبات و خواسته های مسئولان محلی و همچنین مردم شهرستان قرار گرفتند.

کفاش با بیان اینکه خواسته و نیازهای شهروندان در زمینه معماری و شهرسازی بهبهان در نشست های کارشناسی که در منطقه برگزار شد، مورد بررسی قرار گرفت؛ ادامه داد: پیش از این نشست های کارشناسی دیگری در محل وزارت راه و شهرسازی برای بررسی مشکلات تشکیل شد.

این مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد: برای بافت فرسوده بهبهان و بهسازی ساختار شهری بهبهان که بخش قابل توجه از آن بافت فرسوده است، تصمیمات و برنامه ریزی جدی صورت گرفته است.

وی بافت تاریخی شهر بهبهان را داری قدمت و ارزش بسیار بالا عنوان کرد و گفت: در این راستا با کمک بخش خصوصی و سرمایه گذاری هایی که صورت می گیرد، ضمن حفظ بافت تاریخی، عملیات نوسازی و بهسازی بافت شهری انجام خواهد شد.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزیر راه و شهرسازی یادآورشد: برای انجام این فرآیند، بخصوص در بخش بازآفرینی سکونتگاه های غیررسمی و فرسوده به شهرداری بهبهان قیر دولتی اختصاص خواهد یافت.

کفاش یادآورشد: در خصوص اجرای طرح اقدام ملی مسکن مربوط به شهرستان بهبهان فعالیت های اساسی و کاربردی صورت گرفته است.

وی همچنین رفع مشکلات شهروندان بهبهانی در زمینه بافت فرسوده را در گروه همکاری های بین بخشی توسط دستگاه های اجرایی مرتبط دانست.

تصاویر
  • معاون وزیر راه و شهرسازی؛  کار بهسازی شهر بهبهان بدون آسیب به بافت تاریخی انجام می شود
ثبت امتیاز
نظر جدید

جستجو

گروههای خبری

برچسب ها

آرشیو زمانی