| 09 اسفند 1399
En | 
مشکل فرآیند صدور اسناد واحدهای مسکونی در اراضی نفتی حل شد

 مشکل فرآیند صدور اسناد واحدهای مسکونی در اراضی نفتی حل شد

نماینده وزیر راه و شهرسازی در ستاد ویژه خوزستان گفت: فرآیند صدور اسناد برای واحدهای مسکونی موجود در اراضی شرکت‌های نفتی به کندی انجام می‌شد اما با توافقاتی که با اداره کل راه و شهرسازی شد فرایند صدور اسناد را راحت‌تر کردیم‌.
دوشنبه، 13 بهمن 1399 | امتیاز: Article Rating
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، سید حسین میر شفیع در رابطه با رفع مشکل زمین‌های مسکونی که در اراضی نفت قرار دارند، اظهار کرد: در سالهای بعد از جنگ تحمیلی با توجه به اینکه بسیاری از مردم نیاز به مسکن داشتند در مناطق مختلف خوزستان ساخت و سازهای زیادی صورت گرفته است.
وی افزود: زمین‌هایی که بر روی آن‌ها ساخت و ساز صورت گرفت متعلق به شرکت نفت، مسکن‌و‌شهرسازی به طور کل دولتی بودند که مردم طی این سالها نتوانستند برای آن‌ها سند بگیرند تا بتوانند آن‌ها را بفروشند.
نماینده وزیر راه و شهرسازی در ستاد ویژه خوزستان گفت: بر اساس قانونی که در این زمینه مصوب شد در شهرهای زیر 25 هزار نفر این اجازه داده شد که کسانی که واجد شرایط هستند(دارا بودن فرم «ج» سبز) زمین‌هایی به مساحت 250 متر و مابقی شهرهای استان به مساحت 150 متر با قیمت بسیار ناچیزی به آن‌ها واگذار شود.
میر شفیع در توضیح فرم «ج» سبز، بیان کرد: این فرم شامل کسانی می‌شود که اولاً تاکنون از امکانات دولتی مانند وام مسکن و... استفاده نکرده و دوم متاهل و ساکن همان شهر باشند.
وی عنوان کرد: با توجه به اینکه سند بخشی از این اراضی متعلق به شرکت نفت است، شرکت نفت بر اساس پرونده‌هایی که در این خصوص تشکیل شد برای واگذاری زمین‌ها به مردم با ما همراهی کرد.
میر شفیع با بیان اینکه حجم این املاک در خوزستان بسیار زیاد است، گفت: اکنون برای اینکه به سرعت کار انجام شود ابتدا اولویت را به شهرهای زیر 25 هزار نفر داده‌ایم.
وی عنوان کرد: انتظار می‌رود شهرهایی مانند لالی، هفتکل، اندیکا، آغاجاری، و... که در این زمینه مشکل دارند مردم با مراجعه به اداره راه و شهرسازی محل سکونتشان درخواست خود را ثبت کنند.
میر شفیع افزود: پس از تشکیل پرونده، موقعیت محلی واحد مسکونی بررسی و سند ملک به نام متقاضی صادر می‌‌شود چرا که این روند فرایند خوبی در جهت ساخت ساز و خرید و فرو ش مسکن توسط متقاضیان است.
وی در رابطه با وضعیت این قبیل واگذاری‌ها در شهرستان مسجدسلیمان به عنوان یک شهر نفتی، گفت: در مسجد سلیمان شرایط صدور سند برای واحدهای مسکونی شرایط خاص خود را دارد به این دلیل که بافت‌هایی در مناطق خطرناک وجود دارند که باید جابه جا شوند اما اسناد برای زمین‌های با مساحت 150 متر صادر می‌شود.
میر شفیع در توضیح صدور سند برای این زمین‌ها در شهرهای آبادان و خرمشهر، عنوان کرد: مسوولیت صدور اسناد املاک موجود در زمین‌های نفتی به عهده منطقه ویژه اروند گذاشته شده است.
وی افزود: هر آنچه را در مورد این واگذاری‌ها با ادارات راه و شهرسازی در تمام استان توافق شد با منطقه ویژه اروند نیز توافق کردیم تا در این شهرها اسناد را تا 150 متر مربع به نرخ منطقه واگذار کنند.
میر شفیع در خصوص میانگین قیمت در نظر گرفته شده برای واگذاری اسناد واحدهای مسکونی به مردم، بیان کرد: بستگی به متراژ و منطقه دارد اما در کل رقمی زیادی برای متقاضیان نخواهد بود.
تصاویر
  • مشکل فرآیند صدور اسناد واحدهای مسکونی در اراضی نفتی حل شد
ثبت امتیاز
نظر جدید

جستجو

گروههای خبری

برچسب ها

آرشیو زمانی